środa, 6 lutego 2013

Relacja z diety NA ŻYWO!!! Dzień 36 i KONIEC DIETY MĘŻA         Wczorajszy dzień był ostatnim dniem diety dr Dąbrowskiej dla mojego Męża. Od dzisiaj do warzyw dołącza produkty zawierające tłuszcz i białko, powoli "wychodzi" z diety. Koniecznie przeczytajcie Jego poniższą wypowiedź, aby dowiedzieć się jakie są powody przerwania diety i jak się czuje:

"Postanowiłem zakończyć dzisiaj dietę, ponieważ mój organizm dawał już oznaki, że ma dość. Ostatnie 2-3 dni jestem wyraźnie osłabiony. Bolą mnie mięśnie nóg, zwłaszcza łydki, a nie miałem jakiegoś szczególnego wysiłku. Ogólnie czuję 
"w środku", że powinienem już skończyć. 

Ważne jest, aby prawidłowo odczytywać sygnały jakie daje nam organizm, zwłaszcza należy być na to wyczulonym w późniejszych tygodniach diety-nie należy jej kontynuować na siłę (np. bo założyłem sobie 6 tygodni, to muszę tyle wytrzymać). Dodam jeszcze, że blisko rok temu robiłem pierwszy raz dietę dr Dąbrowskiej i założyłem sobie, że będę pościł 40 dni (był to akurat Wielki Post). Czułem się jednak bardzo dobrze, więc trwałem na diecie 7 tygodni (także w Święta Wielkanocne), a zakończyłem tylko dlatego, że uważałem kontynuacje diety za niebezpieczną.

Podsumowując, podczas diety ważne jest wsłuchiwanie się w swój organizm oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Wychodzenie z diety powinno trwać 1/3 czasu diety, czyli w moim przypadku około 10 dni." 


                            Dzisiejsze wyniki przedstawiają się następująco:

TATA                                                                                         MĄŻ

Waga                  Ciśnienie                                                        Waga 

98,6                   124/80                                                             80,5UWAGA! Wyniki z poprzednich dni znajdziecie tutaj. Zobacz również:

O mnie...

Soczysta surówka z czerwonej kapusty, jabłka i natki pietruszki

W trakcie przygotowywania dietetycznych posiłków ciągle odkrywam nowe połączenia warzyw i owoców. Tym razem, w tej surówce zastąpiłam szczypiorek natką pietruszki i użyłam tylko jednego jabłka. 

W rezultacie powstała nowa, bardzo smaczna surówka...  •  0,25 główki czerwonej kapusty
  •  1 jabłko
  •  0,5 pęczka natki pietruszki
  •  sok z 0,5 cytryny

Kapustę drobno kroimy, jabłka ścieramy na tarce jarzynowej, a natkę pietruszki drobno siekamy.

Wszystkie składniki ze sobą mieszamy i skrapiamy sokiem z cytryny.

Na zdrowie!