wtorek, 6 marca 2012

Podstawowe informacje o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej jest odmianą głodówki leczniczej. Celem tej diety jest uruchomienie mechanizmów odżywiania wewnętrznego.
Nie dostarczając organizmowi białka, tłuszczy i węglowodanów (czyli cukrów),  zmuszamy go do rozpoczęcia odżywiania wewnętrznego.

Odżywianie wewnętrzne ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, gdyż w pierwszej kolejności zostają "zjedzone" komórki chore i niepotrzebne.
Dieta dr Ewy Dąbrowskiej jest dietą oczyszczającą, dzięki niej nasz organizm oczyszcza się z nagromadzonych i zbędnych, a wręcz szkodliwych substancji, zostaje przywrócony stan równowagi.

Przyjmowane leki nie leczą przyczyn chorób, a jedynie ich skutki. Natomiast ta dieta pozwala na zlikwidowanie przyczyny dolegliwości i powrót do pełnego zdrowia. Chorzy stosujący tą dietę wyleczyli się z chorób cywilizacyjnych, m.in. cukrzycy, nadciśnienia, reumatoidalnego zapalenia stawów. Słyszałam również o osobie, która tą dietą wyleczyła się z zakażenia Helicobacter Pylori.
Ja, dzięki diecie warzywno-owocowej, uniknęłam zabiegu operacyjnego, a następnie wielomiesięcznego leczenia farmakologicznego (o czym pisałam już wcześniej).

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej może być bezpiecznie stosowana maksymalnie do 6 tygodni, jednak każdy organizm jest inny i każdy musi sam wyczuć kiedy powinien zakończyć dietę.
Informacje, zawarte na tym blogu, są podstawowymi dlatego przed rozpoczęciem diety należy zapoznać się z chociaż jedną publikacją dr Dąbrowskiej ( "Przywracać zdrowie żywieniem" lub " Ciało i ducha ratować żywieniem"). 
Dieta nie ma skutków ubocznych, poza ogólnym osłabieniem w ciągu pierwszych kilku dni, ale PAMIĘTAJCIE, ŻE KAŻDY PRZEPROWADZA JĄ NA SWOJĄ WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
LEKI PODCZAS TEJ DIETY DZIAŁAJĄ INACZEJ, ZWYKLE MOCNIEJ. Np. leki obniżające ciśnienie mogą spowodować za duży jego spadek. Dlatego należy badać sobie częściej np. ciśnienie, gdy bierzemy leki je obniżające; cukier, gdy bierzemy insulinę itp.

PRZY LECZENIU SPECJALISTYCZNYM czy jakimkolwiek innym,
LEKARZ POWINIEN WIEDZIEĆ O PODJĘCIU TEJ DIETY i ewentualnie zadecydować o zmianie dawek leków.

W kilku ośrodkach w Polsce są turnusy z tą dietą, gdzie jest lekarz i na miejscu może decydować o ważnych sprawach (taki turnus trwa np. 10 dni, a kontynuacja diety w domu). 
Adresy takich ośrodków bez problemu znajdziecie w internecie.

O etapach leczenia żywieniem , zasadach stosowania diety i przeciwwskazaniach do jej stosowania,
a także przepisach diety warzywno-owocowej, przeczytacie w kolejnych postach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz